Yazı Detayı
11 Nisan 2019 - Perşembe 15:45 Bu yazı 2994 kez okundu
 
Başkan Erdoğan’a açık mektup
Mahmut Eraslan
zekikizilkaya0101@gmail.com
 
 

Külliyeden bir arkadaş ile konuşurken sormuştum Başkan Erdoğan’ın etrafının kuşatıldığı olup biten birçok şey şeyden haberi olmadığı söyleniyor bu doğru mudur diye?

Evet, öyle görünüyor…
Olabilir bazı sorunlar gerçekten iletilmiyor veya bazı konularda yanlış yönlendiriliyor olabilirsiniz. 
Sayın Erdoğan haberiniz olsun, “AK parti içerisinde yapıyor gibi yapanların sayıları az değil” “yapmıyorlar” ve sayıları her geçen gün artıyor. Parti içerisinde ve bürokraside koltuklarını kaybetme korkusu ile basit işleri bile üstlenemeyen risk almak istemeyenlerin sayıları az değil.
Şehirleri ziyaret eden bakan veya bürokratlar kamu kurumları ile görüşüyor ama STK’lar ile mesafeyi korumaya devam ediyorlar.
Hala bürokratların büyük bir kısmı hantal, hala ulaşılmaz, uzlaşılmaz kişiler…
Sayın Erdoğan, dindar bir gençlik çağrınızdan sonra, kaç kurum kolları sıvadı, kaç kişi işbaşı yaptı şöyle geriye dönüp bir bakın lütfen.
Hocalara karşı önyargı saldırı, eşcinsel, homoseksüel, deist, ateist, sosyalistler cümleten atağa geçmiş durumdalar, bir güruh sürekli hassas konuları kaşıyor, ortalığı karıştırmak istiyor, okullarda ant meselesi, genç bir kızın ‘Atatürk ilah değildir’ çıkışı ve karşı ataklar, Diyanet İşleri Başkanına bir ziyareti gerekçe göstererek yapılan saldırılar…
Suriyeli misafirlere sözde yardım ve katkı adı altında batılı kuruluşlarının bir kısmının misyonerlik faaliyetleri ve inanç, sosyal-kültürel yapılarını değiştirmek üzere yapılan çalışmaları…
Feministler dışında birçok kesimden tepki almasına rağmen aile yapımızı değiştirmek için var gücüyle çalışan bakanımız…
FETÖ ile mücadelede zengin ve itirafçı olarak serbest bırakılan üst düzey yöneticilerin aksine basit gerekçelerle memur esnaflarla tıka basa doldurulan cezaevleri…
Örgütün üst düzey yapılanmasına itiraz edilecek bir durum söz konusu değil lakin teröre bulaşmamış ibadet ile meşgul olan, hayır işlerinden öteye gitmemiş kişilerin acilen gözden geçirilmesi gerekirken hatada ısrar edilmesi…
Cezaevlerinde yüzbinlerce insan var, eğer yargılama süreci uzar adil bir yargılama olmaz, mağduriyetler giderilmezse o yüzbinlerin içeride örgütlendiğini ve devlete karşı mücadeleye başladığını bir düşünün Allah muhafaza!
Terör örgütleri ile mücadele, uyuşturucu organ mafyaları yolsuzluk usulsüzlük cinsel istismar taciz tecavüz aile içi şiddet toplumu ifsat eden yayınlar yüzlerce sorunumuz var çözülmesi gereken.
Ama gelin görün ki devletin kurumları hala suç ve suçlulardan daha çok dindar kesim ile mücadeleye devam ediyor. Ülkesini seven devletine bağlı kurulduğu günden buyana aktif bir şekilde çalışmalarını sürdüren tüm dernekler mercek altına alınmış durumda, onlarca yıl öncesi faaliyetleri her şey yeniden inceleniyor.
FETÖ ile mücadele adı altında iş tacize dönüşmüş durumda, gönüllü çalışanlar hayır işlerinden soğutuluyor, Hayır sahipleri bu kurumlardan her geçen gün uzaklaşıyor.
Sayın Erdoğan sizi seven size yakın ve hiçbir siyasi beklentisi olmayan samimi sahada çalışan insanları sizden uzaklaştırmaya, sizi yalnızlaştırmaya çalışıyorlar.
Seçim öncesi uyarmıştık Erdoğan kazanacak Ak parti kaybedecek diye, sonuç ne oldu?
Ak Parti, Adana dahil bazı bölgelerde kan kaybetti, yapılan açıklamada mesajın alındığı söylendi.
Ak Parti yetkilileri gerçekten mesajı alıp doğru okudu ve gereğini yerine getirdi mi?
Mesaj doğru okunmuş olabilir ama doğru mesai yapılmadığı gibi hatada hala ısrar ediliyor.
Sayın Erdoğan dost acı değil,doğrusunu söyler.
Danışmanlarınızdan bir kısmı, kabinden ve yerel yönetimlerden seçim öncesinde bir revizyon hayırlı olacaktır, aksi takdirde çok güçlü bir mesaj yolda geliyor bilginiz olsun.
Son üç ay içerisinde Marmara,Güneydoğu ve Karadeniz’de on sekiz ilde ziyaret ettiğimiz yüzlerce platform başkanları ve yöneticileri ile yaptığımız görüşmelerden bazı notları paylaşmış oldum.
STK’lardan sorumlu Adana milletvekilimiz Sayın Jülide Sarıeroğlu’na bir teklif sunmuştum; her ilde faaliyet gösteren platform başkanlarını Sayın Erdoğan davet etsin ve dinlesin diye.
Eğer teklifimiz iletilmediyse bir kez de buradan seslenmiş olalım. Sayın Erdoğan Ülkemizin dört bir yanında faaliyet gösteren on binlerce dernek başkanlarının bir araya geldikleri yüzlerce platform var.
Bu platform başkanlarını lütfen belli aralıklarla davet edin, milletvekilleri belediye başkanları siyasetçiler ve bürokratlar nasıl çalışıyor birde onların bakış açıları ile değerlendirin.
Böyle bir istişare başta şahsınız olmak üzere ülkemiz ve ümmet için hayırlı olacağı kanaatindeyim.

 
Etiketler: Başkan, Erdoğan’a, açık, mektup,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı