Haber Detayı
01 Eylül 2021 - Çarşamba 14:38 Bu haber 222 kez okundu
 
Okullarda temizlik ve dezenfekte çalışmaları
Seyhan Belediyesi, 2021-2022 eğitim öğretim yılı öncesinde tam zamanlı olarak açılacak okullarda temizlik ve dezenfekte çalışmasını sürdürüyor. Yüz yüze eğitim öncesinde ilçe genelinde faaliyet gösteren okullar, nano gümüş iyon teknolojisi kullanılarak dezenfekte edilirken, okul bahçelerinde de temizlik çalışması yapılıyor.
YAŞAM Haberi
 Okullarda temizlik ve dezenfekte çalışmaları

 Seyhan Belediyesi Temizlik işleri ekipleri, okulların yüz yüze eğitime başlamasın öncesinde temizlik çalışmalarını hızlandırdı. Covid-19 pandemisinde ilçe genelinde yürütülen temizlik ve dezenfekte çalışmalarıyla dikkat çeken ekipler, öğrenci ve öğretmenlerin sağlığını da önceleyerek okulları yeni eğitim-öğretim yılı için hazır hale getiriyor. Çalışmalarda okulların ortak kullanım alanları dezenfekte edildi. Yabani otların özel makinelerle kesildiği okul bahçeleri, temiz bir görünüm kazanırken, yangın gibi olası tehlikelerin de önüne geçilmiş oldu. Okul bahçelerinin asfalt bölümleri basınçlı suyla yıkanarak, oyun alanları temizlendi.
Seyhan Belediyesi ekipleri okulların açılacağı 6 Eylül Pazartesi gününe kadar temizlik ve dezenfekte çalışmalarını tamamlayacak. Ekipler talep halinde okullardaki temizlik ve dezenfekte çalışmalarını periyodik olarak sürdürecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Okullarda, temizlik, ve, dezenfekte, çalışmaları,
Yorumlar
Diğer Haberler
Haber Yazılımı