Haber Detayı
22 Nisan 2021 - Perşembe 09:40 Bu haber 1655 kez okundu
 
Bozkurt: Adana’da Zorunlu Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayan inşaat işçileri için ücretsiz belge verilecek.
Adana İnşaat Ustaları Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cuma Bozkurt: Adana’da zorunlu Mesleki Yeterlilik Belgesi (MYB) olmayan inşaat işçileri için yapılan protokolle bu belge artık ücretsiz şekilde verilecek.
EKONOMİ Haberi
Bozkurt: Adana’da Zorunlu Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayan inşaat işçileri için ücretsiz belge verilecek.

Adana İnşaat Ustaları Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve EBA Danışmanlık arasında Mesleki Yeterlilik noktasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol sayesinde zorunlu Mesleki Yeterlilik Belgesi olmayan inşaat ustaları ve inşaat işçilerine bu belge artık ücretsiz şekilde verilecek.

Belge ile de hem işçiler sosyal haklarını koruyacak hem de işveren belgeli kişileri yanlarında çalıştıracak.
Adana İnşaat Ustaları Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cuma Bozkurt, “Odamıza kayıtlı bulunan ve bu işte  çalışan, ekmek yiyen bütün üyelerimizi belgelendireceğiz" dedi. Bozkurt yaptığı açıklamada; Oda olarak, EBA Danışmanlık Organizasyon Eğitim Hizmetleri ile yaptığımız protokole göre 9 Nisan 2021 tarihli ve 31449 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “Mesleki Yeterlilik Kurumu Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu getirilen mesleklere ilişkin tebliğ” ile ceza almadan ücretsiz olarak Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmak için en kısa sürede 30 Nisan 2021 tarihine kadar Adana İnşaat Ustaları Esnaf ve Sanatkarlar Odasına başvuruda bulunması gerekmektedir“ dedi.

 

  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bozkurt:, Adana’da, Zorunlu, Mesleki, Yeterlilik, Belgesi, olmayan, inşaat, işçileri, için, ücretsiz, belge, verilecek.,
Yorumlar
Diğer Haberler
Haber Yazılımı