Haber Detayı
04 Ekim 2021 - Pazartesi 10:13 Bu haber 287 kez okundu
 
“Beş Ocak: Adana’nın Kurtuluşu” yarışma başvuruları başladı
Adana’nın Kurtuluşunun 100. Yıl Etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Beş Ocak: Adana’nın Kurtuluşu” yarışma başvuruları başladı.
KÜLTÜR Haberi
 “Beş Ocak: Adana’nın Kurtuluşu” yarışma başvuruları başladı

 Adana Sivil İnisiyatif Meclisi (ASİM) aylık olağan toplantısı Mesken İlim ve Kültür Derneği hizmet binasında gerçekleştirildi. ASİM Başkanı Mahmut Eraslan başkanlığında yapılan toplantıda yerel, ulusal ve küresel konular değerlendirdi. Toplantıya ASİM üyesi STK'ların başkan ve temsilcileri ile Adanapost Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Yürekli de katıldı.
Adana’nın Kurtuluşunun 100. Yıl Etkinlikleri Koordinatörü de olan Yürekli, 5 Ocak Adana’nın Fransız İşgalinden Kurtuluşu’nun 100. Yıl Etkinlikleri kapsamında; milli mücadele ruhunu çok daha gür bir sesle bütün dünyaya ilan etmek için yürüttükleri proje kapsamında çeşitli çalışmalar yaptıklarını anlattı.
Yürekli, “Beş Ocak: Adana’nın Kurtuluşu” nedeniyle düzenlenen kısa film, kompozisyon, şiir yazma, Bayrak şiirini güzel okuma yarışması başvurularının başladığını belirtti.
Yürekli, başvuru şartnamesi ve başvuru formuna yarışmanın resmi internet sitesi ‘adananinkurtulusunun100yiletkinlikleri.com’ adresinden ulaşılabilineceğini söyledi. Yürekli, “100 yıl sonra 5 Ocak 2022’de o günün ruhunu yaşatmak için hep birlikte ‘Adanalıyık, bayrağa sevdalıyık’ diyeceğiz" dedi.
Yarışmaya başvurular internet sitesinden 11 Ekim - 05 Aralık tarihleri arasında kabul edilecek. Ödül alan eserler 5 Ocak 2022 tarihinde Adana Evliya Çelebi Çok Amaçlı Salonunda seyirci ile buluşacak. Ödül ve mansiyonlar burada kazananlara takdim edilecek.
Toplantıda katılımcılara Adanapost Haber Portalı’nın hazırladığı Adana’nın Kurtuluşunun 100. Yıl Etkinlikleri hakkında bilgi verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: , “Beş, Ocak:, Adana’nın, Kurtuluşu”, yarışma, başvuruları, başladı,
Yorumlar
Diğer Haberler
Haber Yazılımı