Haber Detayı
12 Temmuz 2020 - Pazar 13:24 Bu haber 588 kez okundu
 
CHP İL BAŞKANI ÇELEBİ’DEN, AK PARTİ İL BAŞKANINA YAKIŞMAYACAK SÖZLER!
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay’ın Büyükşehir Belediyesi ile ilgili yaptığı açıklamalarına bir siyasi parti il başkanına yakışmayacak şekilde cevap verdi. Çömez, cahil, karaktersiz!!!
SİYASET Haberi
CHP İL BAŞKANI ÇELEBİ’DEN, AK PARTİ İL BAŞKANINA YAKIŞMAYACAK SÖZLER!

 

İŞTE CHP İL BAŞKANI ÇELEBİ’NİN BASIN AÇIKLAMASI

 “KAMUOYUNUN BİLGİSİNE

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin 5 milyar lira civarı borçla devralındığı herkesin malumudur. Bu borç belediye gelirinin yaklaşık 4 katıdır. Adana'nın borca battığını AKP'li arkadaşlar da iyi bilirler, ittifak öncesinde çokça paylaşmışlar, seçim süreci öncesi paylaşımları ortadadır. Ama görünen odur ki, onlar dün söylediklerini bugün inkar etmeyi bundan da iyi biliyorlar. Düne kadar Erdoğan’a hakaret eden Sözlü’yü ve onun mafyatik arkadaşını korumak AKP’ye mi düşmüş? Kendilerini kandırabilirler, ancak halkı kandıramazlar.

Siyaset yalan, talan ve iftira değil, halka hizmet kurumudur. AKP'nin genç il başkanı bir kez daha büyüklerine yaranmak için çömezliğini gözler önüne sermiş. Hiçbir şey bildiği yok, dünyadan bir haber. Geçen sene Adana Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleşen bütçesi 1.317 milyar, AKP'nin çömez il başkanı iki milyar yazmış. İki seçenek var, ya gerçekleşen bütçenin ne olduğunu bilmeyecek kadar cahil, ya da bile bile yalan söyleyecek kadar karaktersiz.

Sayın Ay, eğer belediye başkanlığı sizin için bir makam koltuğundan ibaretse, haczedilen koltuğa hepiniz birer kere oturup fotoğraf çektirebilirsiniz. Ancak esas makamı halk verir, halk alır. Bu koltuk bir kişinin değil bütün Adana'nın koltuğudur. Zeydan Karalar'ın makamı, Adana'nın güzel insanının kalbidir. Zeydan Karalar'ın makamı, halkın olduğu her yerdir.

Dileğim o ki, Allah kimseyi yanlışı savunmak zorunda bırakmasın, Allah kimseyi geçmişe dönük 6.5 milyon ödeme yapıldığı halde, daha da eskiden kalan borçlar için gelen kasıtlı haczi savunma zavallılığına maruz bırakmasın.

Zeydan Karalar nasıl Seyhan Belediyesi'nde destan yazdıysa, bütün bu berbat duruma rağmen Büyükşehir Belediyesi'nde de yazmaktadır. Sizin de alabileceğiniz tek koltuk, dün kamyona yüklenmiştir.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, İL, BAŞKANI, ÇELEBİ’DEN,, AK, PARTİ, İL, BAŞKANINA, YAKIŞMAYACAK, SÖZLER!,
Yorumlar
Diğer Haberler
Haber Yazılımı